23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

        İlk tören saat 09.45’da Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konulması ile başladı. Çelenk Töreninden sonra Kaymakamımız Sayın Sercan YILMAZ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak Atatürk İlkokulu 3/A sınıfı öğrencisi Berra TÜFEKÇİOĞLU’na bıraktı. Temsili olarak Kaymakamlık görevini üstlenen Berra TÜFEKÇİOĞLU, tüm dünya çocuklarının bayramını kutladığını belirtti. 
Kaymakam Bey’in Kaymakam olarak ne yapmak isterdin sorusu üzerine TÜFEKÇİOĞLU, ‘’İlçemizde gençlerin ve çocukların vakit geçirebileceği mekanlar yapmak ayrıca İlçemizde kamuya açık alanlarda sigarayı yasaklamak isterdim’’dedi. 

        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına daha sonra Atatürk İlkokulu bahçesinde devam edildi. Burada İlçemiz öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliğe halkımız yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte okunan şiirler, yapılan yarışmalar ve oyunlar izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.
        Tören sonunda Rize il geneli okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeler verildi.
 
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)